Som ni säkert har sett så sökte en student en sommarflört, och den fann denna.
En 944 87 N/A Targa. På köpet fick jag även med en extra motor, växellåda samt transaxel.
Just nu står vinterdäcken, växellådan och transaxlen i studentrummet, vi får se hur populärt det är när man får besök

Det finns lite att fixa innan den kan besiktigas, och jag tar gärna lite hjälp av er lite mer erfarna.
När jag körde hem bilen så märkte jag att mätarna stängde av sig lite och startade igen, samma sak som att handbromslampan lös. Jag tror att det är glapp i reläna? Kan det stämma?
Så jag öppnade upp och fotade, och de ser ut som att de kanske fattas några? Hur skall de se ut egentligen?
Kan man lösa glappet med lite 5-56, eller rekommenderar ni att köpa nya relän? Handbromsen behöver spännas, vart gör jag det?
De sista är att tutan inte fungerar, förra ägaren hade installerat en sabeltratt (Samma sak som sparco? Det är ju en sparco knapp till tutan?). Är det så att knappen inte är installerad korrekt? alla tips är jätteuppskattade!