Känner att jag inte har orken att ta tag i det som borde göras för att få den i det skick som jag önskar.

25.000mil
Skav, stenskott, småbucklor, slitage och skick som kan förväntas av en 40 år gammal bil som gick som bruksbil under hela 90-talet.
Positivt:
- Nybesiktigad och fullt fungerande.
- Välhållen inredning i svart skinn.
Negativt:
- Rost. Mest akut är plåten runt nummerskyltsbelysning och hål i v framskärm. Sen behöver troligen v tröskel bytas snart.
Trots mitt långvariga umgänge med gamla Oplar verkar det som att mina färdigheter i rostlagning lämnar en del att önska. Plåtar jag svetsade i för sju år sen verkar ordentligt rostiga redan, och man kan misstänka att en del behöver göras om.
Även spackel som spruckit och släppt på sina ställen.
Råder spekulanter att läsa igenom min projekttråd som visar allt som gjorts, och som beskriver bilen ingående.
https://www.944sverige.com/forum/viewto ... 17&t=31651
Finns utanför Borås.
Fast pris: 55.000kr
Skicka meddelande till att börja med.
/Anders